Drejtoria e Shëndetësisë përmbush premtimin e dhënë | 2018-02-26

 
28277275_397000537418683_8536596949913653085_n.jpgJavën e kaluar, për nderë të Pavarësisë së Kosovës, Drejtoresha  e drejtorisë së  Shëndetësisë, Erseka Hasanaj Barani, e cila ishte e shoqëruar me Dr.Vllaznim Hotin dhe kryinfermierën Rukije  Hajdari Pllana, kanë vizituar pjesën Veriore të Mitrovicës, konkretisht Qendrën e Mjekësisë Familjare në lagjen "Kodra e Minatorëve”
 

Gjashtë shkolla nga Komuna e Mitrovicës, përfituese nga “Gara me Tabela të Zeza” | 2018-02-23

2.jpgGerman Development Cooperation dhe Rrjeti i Edukatorëve Bashkëmoshatarë (PEN),  të mërkurën kanë organizuar Ceremoninë  për Garën Përmbyllëse me Tabela të Zeza, gjatë kësaj Ceremonie  janë prezantuar rezultatet e projektit, me ç’rast kanë përfituar gjithsej 117 shkolla nga komunat e Kosovës.
 

Drejtoresha e Shëndetësisë Erseka Barani, ka pritur në takim Hamez Berisha, Ud.Drejtor Ekzekutiv në Spitalin e Përgjithshëm”Dr.Sami Haxhibeqiri”-Mitrovicë | 2018-02-22

 
 
DSC_0394.JPG
Të enjten në ambientin e Komunës së Mitrovicës, Drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë Erseka Hasanaj Barani, ka mirëpritur në takim, Ud.Drejtorin Ekzekutiv Dr. Hamez Berisha, i cili ishte i shoqëruar me bashkëpunëtorin e tij menaxherin e IT-së, MR.Sc.Arbnor Bajraktari
 
 

U mbajt mbledhja e 4-të e Kuvendit të Komunës së Mitrovicës | 2018-02-22

DSC_0428.JPGTë enjten  u mbajt  mbledhja e katërt e Kuvendit të Komunës së Mitrovicës, me ç’rast janë diskutuar pika të shumta të rendit të ditës. 
 

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor do të realizoi gjashtë projekte madhore në qytetin e Mitrovicës | 2018-02-21

 
DSC_0330.JPGMinistrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Islam Pacolli, janë mirëpritur  të mërkurën nga kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, me ç’rast u nënshkrua Memorandum Mirëkuptimi dhe Bashkëpunimi për gjashtë projektet madhore që kjo Ministri  do të realizoj në Komunën e Mitrovicës.
 

Kryetari Bahtiri më bashkëpunorët e tij, ka pritur në takim përfaqësuesit e Kolegjit Heimerer | 2018-02-20

 DSC_0124.JPGTë martën në ambientin e komunës së Mitrovicës, kryetari Agim Bahtiri, i shoqëruar nga nënkryetari  Faruk 
Mujka dhe drejtori i drejtorisë së Urbanizmit Sami Zeka , kanë pritur në takim pronarin e Kolegjit Heimere ztr.Fredrich Heimeren, i cili ishte i shoqëruar me bashkëpunëtorë të tij.
 

Nis manifestimi “Java e Minatorëve” | 2018-02-20

DSC_0216.JPGKa nis manifestimi  “Java e Minatorëve”,  në shenjë përkujtimi të 29 vjetorit të Grevës së njohur të minatorëve. Në këtë  manifestim ku ishin të pranishëm qindra minatorë e qytetarë nga Mitrovica e më gjerë, ishte i pranishëm edhe  kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, Valdrin Lluka, Ministri i Zhvillimit Ekonomik , kryetari I Komunës, Agim Bahtiri, kryetari i sindikatës së punëtorëve të Trepçës,Shyqyri Sadiku si dhe drejtori i “Trepçës" Ahmet Tmava.
 

U mbajt mbledhja e radhës e bordit të drejtorëve | 2018-02-20

 
28278935_1843500319276101_522746433_o.jpgNën udhëheqjen e kryetarit të komunës, Agim Bahtiri, dhe në prani të nënkryetarit Faruk Mujka, është mbajtur mbledhja e radhës e Bordit të drejtorëve
 

Përfaqësuesit e Komunës së Mitrovicës bënë homazhe tek varrezat e dëshmorëven për nderë të Ditës së Pavarësisë | 2018-02-20

 27972404_394574307661306_8446191633815833730_n.jpgKryetari i komunës të Mitrovicës, Agim Bahtiri, i shoqëruar nga nënkryetari Faruk Mujka dhe kryesuesi i K
uvendit të Mitrovicës, Jeton Ujkani së bashku me drejtorët e Drejtorive komunale, kanë venë lule të freskëta dhe kanë nderuar varrezat e dëshmorëve në Prekaz e Shipol, dëshmorët e lirisë, të cilët i sollën pavarësinë dhe lirinë Kosovës
 

Kryetari Bahtiri uron Pavarësinë e Kosovës | 2018-02-20

 
27867623_394171397701597_3467459596003854181_n.jpgKam nderin që si kryetar i Komunës së Mitrovicës, t’ju uroj 10-Vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Data e 17 shkurtit 2008 do të mbetet përjetësisht në historinë e Kosovës, si kurorë e përpjekjeve shekullore të popullit tonë për liri, pavarësi, demokraci dhe dinjitet njerëzo
 

FURNIZOHET BIBLIOTEKA E QYTETIT TË MITROVICËS | 2018-02-20

27867336_394068131045257_8309515141317938863_n.jpg Pas angazhimit të drejtorit të Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Tafil Peci si dhe ushtruesit të detyrës të 
Bibliotekës Abedin Pllana, të premten Biblioteka Komunale ”Latif Berisha” në Mitrovicë është furnizuar me 40 karriga dhe 8 tavolina
 

U përurua objekti social në Stantërg të Mitrovicës | 2018-02-16

 
DSC_0940.JPGNë Stanterg të Mitrovicës sot është bërë përurimi i objektit për banim social ku të pranishëm ishin Kadri Veseli, kryetar i Kuvendit të Kosovës, Skender Reçica, Ministër i Punës dhe Mirëqenies Social, Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës,  dhe shumë familje të cilat ju gëzuan përurimit të këtij objekti
 

Për nderë të Pavarësisë së Kosovës , Komuna e Mitrovicës , viziton pjesën Veriore të Mitrovicës | 2018-02-16

  DSC_0009.JPG
Në vazhdën e aktiviteteve për nderë të festës së Pavarësisë së Kosovës , Drejtoria e Shëndetësisë , në krye me drejtoreshën Erseka Hasanaj, kanë  organizuar një aktivitet simbolik në shënim të kësaj dite
 
 

Komuna e Mitrovicës shpreh gatishmëri të mbështes fermerët me Kredi Bujqësore | 2018-02-16

 
DSC_0887.JPG Kryetari i Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri, në bashkëpunim me drejtorin për Bujqësi dhe Zhvillim Rural Ekrem Sadiku, gjatë takimit të sotëm informues me fermerët e komunës së Mitrovicës, prezantuan një idë për  Kredi Bujqësore
 

Festa e Pavarësisë së Kosovës, u shënua në mënyrë dinjitoze edhe nga Gjimnazi “Frang Bardhi “ dhe SH.M.M “Tefta Tashko” Mitrovicë | 2018-02-16

 
27858376_393732244412179_4333727281207260105_n.jpgPër ndër të përvjetorit të dhjetë të Pavarësisë së Kosovës 17 Shkurtit, të gjitha shkollat e komunës së Mitrovicës, që nga e hëna kanë mbajtur shumë aktivitete me programe kulturo-artistike
 
Duke paraqitur rezultatet 1-15 (of 3980)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

RSS

Sign in