Mirësevini në Ranillug

 

Faqja e Ranillugut është faqja, në të cilën 
qytetaret e komunës tonë, por edhe më gjerë,
mund të informohen për punën dhe të arriturat 
tona, por edhe me preokupimet tona dhe të qytetareve tanë.!

 

 
 

Lajme

NJOFTIM AVOKATI I POPULLIT NJË HAP MË AFËR QYTETARIT
23 shkurt 2018
Avokati I popullit pranon dhe shqyrton ankesat lidhur me shkeljet e të drejtave të njeriut ose abuzimin me pushtetin nga institucionet e Kosovës.
Çdo qytetar mund të ankohet te Avokati i Popullit.
Afati i rezervuar për pranimin e ankesave dhe takimin me Avokatin e Popullit është 28 shkurt 2018, në ora 10 në ndërtesën e Komunës së Ranillugut.

                         Për më shumë informacion, ju lutemi na kontaktoni në:
                                      Nr / br. Tel. 0280 / 320-842
                  Email: ksyla@ombudspersonkosovo.org; shmustafa@ombudspersonkosovo.org

më shumë...

Filloi procesi i formimit të shoqatave
23 shkurt 2018
Në organizim të drejtorisë Bujqisë  Zyra për Barazi Gjinore dhe grupi joformal i grave në komunën e Ranillugut. Dje në orët e pasdites, u mbajt një takim me gratë e angazhuara në bujqësi.
më shumë...

U mbajt takimi informativ i të kthyerve të komunës së Ranillugut me përfaqësuesit e DRC-së
21 shkurt 2018
Në orët e paraditës në ndërtesën e komunës u mbajt një takim midis qytetarëve të të kthyerve të komunës së Ranillugut dhe përfaqësuesve të DRC-së.

më shumë...

Njoftimi seanca e rregullt e K.K të Ranillugut
20 shkurt 2018
Njoftohen qytetarët e komunës së Ranillugut se seanca e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal të Ranillugut do të mbahet më 28.02.2018. (E mërkurë), në ambientet e komunës së Ranillugut, duke filluar nga ora 13:00.
më shumë...

Njoftim seanca e parë e rregullt e Komitetit për Politikë dhe Financa
20 shkurt 2018
Në bazë të nenit 27 të Statutit të Komunës së Ranillugut, seanca e parë e rregullt e Komitetit për Politikë dhe Financa në vitin 2018 do të mbahet më 26.02.2018. (E hënë), në ambientet e komunës së Ranillugut, duke filluar nga ora 10:00.
më shumë...

 

Kyçu


Komuna Online

udhezuesIMG.jpg
riatdhesimi.jpg
 

Njoftimet

Ankete

RanillugPoll A ju pëlqen ueb faqja e re e komunës
 
64%
 
7%
 
27%
«maj»
MaEnPrShDi
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
     

      logo-(1).png
            RANILUG VIDEO
 


Harta e Faqes
| Ranillug 2010© | Ministria e Adminsitrimit te Pushtetit Lokal. All rights reserved.