Mirësevini në Shterpce


Faqja e Shterpces do te jetë faqja, ne të cilën qytetaret e komunës sonë, por edhe me gjere, mund të informohen për punën dhe te arriturat tona, por edhe me preokupimet tona dhe te qytetareve tanë.!

 

Lajme

NJOFTIM PËR QYTETARËT / 20.02.2018
20 shkurt 2018

Të nderuar qytetarë të Komunës së Shtërpcës, ju informojmë se seanca e dytë e rregullt e K.K. Shtërpce do të mbahet të hënën, më 26 shkurt, duke filluar nga ora 10:00. Seanca do të jetë e hapur për publikun.

më shumë...

OBAVEŠTENJE / 16.2.2018
16 shkurt 2018

TAKIM ME QYTETARË, AVOKATI I POPULLIT NJË HAP MË AFËR QYTETARIT

më shumë...

THIRRJE PËR APLIKIM / 15.2.2018
15 shkurt 2018
Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural fton të gjithë fermerët e interesuar që të aplikojnë për mbështetje përmes Programit për Pagesa Direkte 2018. më shumë...

MBËSHTETJE BASHKËPUNIMI MES BIZNESEVE PRODHUESE DHE KOOPERANTËVE
25 tetor 2017
PROJEKTI: "Stabilitetit Socio - ekonomik i komuniteteve etnike pakicë dhe shumicë në Kosovë", i njohur edhe si "Projekti - Socio" më shumë...

PAKTI PËR PUNËSIM TERRITORIAL, THIRRJE PËR APLIKIME
25 tetor 2017
Komuna e Shtërpcës dhe UNDP, në kuadrin e zbatimit të projektit të financuar nga Bashkëpunimi Austriak për Zhvillim (ADC), "Zhvillimi i Integruar i Territorit 2" (InTerDev 2), kanë zhvilluar një Pakt të Punësimit Territorial (TEP)  më shumë...

THIRRJE PER APLIKIM
26 shtator 2017

Zyra e Punësimit në Shtërpcë dhe UNDP, në emër të Grupit të Lokal Veprimit, shpallin këtë

THIRRJE PER APLIKIM

më shumë...

ZGJEDHJET E LOKALE NË REPUBLIKËN E KOSOVËSO
26 shtator 2017

Për Zgjedhjet Lokale janë dy fletëvotime, një për Kryetar të Komunës i cili do të ketë ngjyrë të verdhë dhe një për Kuvend Komunal i cili do të ketë ngjyrë të kaltër

më shumë...

 

Inspektim

riatdhesimi.jpg

 
«korrik»
MaEnPrShDi
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234